Aj s malým grilom si môžete užiť veľkú grilovačku.

29. mája 2023 ∙ 5 min čítanie

Nemáte dosť priestoru alebo zháňate gril na chate? Aj s malým grilom môžete pripraviť veľkú grilovačku. Vyberajte z prenosných či plynových grilov.

Máte malú záhradu? Radosti z grilovania sa vďaka malým grilom nemusíte vzdať

To, že grilovanie je veľmi obľúbená činnosť, dokazuje aj bohatá ponuka grilov. Grilovanie nemusíte opustiť ani v prípade, že máte malú záhradu alebo terasu. Prenosné grily alebo malé plynové grily vám poskytnú rovnakú službu ako ich väčší kolegovia. Pozrite sa, aký malý gril je ten pravý pre vás.

Gril: povinná výbava každej záhrady?

Grilovanie nie je spojené len s letom a teplým počasím, v posledných rokoch je jeho sezóna takmer od jari do jesene. Popularita tejto formy prípravy jedla stále rastie a nie je prekvapením, že každý z nás by chcel mať doma gril. Nejde len o prípravu jedla, grilovanie dokáže vytvoriť jedinečnú atmosféru rodinnej stretnutia alebo party s priateľmi.

Čo však robiť, ak máte len malú záhradu alebo terasu? Veľký gril zaberá veľa miesta a dym by mohol obťažovať susedov, ak sú príliš blízko. Riešením sú malé grily. Treba si však uvedomiť, že aj keď zvolíte najmenší gril, ktorý nájdete, je určený pre otvorené priestory, ako je záhrada alebo vonkajšia terasa. Okrem elektrických grilov ich nikdy nepoužívajte v uzavretom priestore.

Výhody malých grilov:

Hovorí sa, že čo je malé, to je krásne. V tomto prípade platí, že aj na malom záhradnom grile môžete pripraviť nezabudnuteľné grilovačky. Aj malé grily sa môžu pochváliť zaujímavými výhodami:

  • Jednoduchá manipulácia. Môžete ich presunúť na miesto, kde presne potrebujete.
  • Sú ľahké a kompaktné.
  • Jednoduchá údržba.
  • Po použití gril uložíte napríklad do záhradnej chatky, garáže alebo len postavíte do kúta terasy, kde nebude prekážať. Vďaka svojej veľkosti o ňom ani nebudete vedieť.
  • Nižšie náklady na počiatočnú investíciu. Nemusíte čakať, kým na gril nasporíte. Ceny malých grilov sa začínajú na niekoľkých stovkách korún.
  • Sú vhodné aj na cesty. Ak sa chystáte na dovolenku alebo jedete na chatu alebo chalupu, gril si jednoducho načítate do auta.
 

 

 

Zahradní gril s udírnou Lokomotiva Avenberg  BBQ Premier

Záhradný gril s udiarňou LOKOMOTIVA AVENBERG BBQ PREMIER

Ako vybrať malý gril?  

Pre každého môže termín "malý" znamenať niečo iné. Pred samotným nákupom si preto premyslite, akú veľkosť by mal mať váš gril. V ponuke nájdete grily, ktoré sa zmestia na stôl. Sú však k dispozícii aj väčšie varianty s nožičkami. Dôležitý je aj fakt, či budete gril využívať často alebo len príležitostne. Koľko strávníkov plánujete hostiť? A samozrejme, otázka rozpočtu na gril tiež zohráva rolu.

Aj malý gril dokáže príjemne prekvapiť

Odpovedali ste si na všetky otázky a máte predstavu o tom, aký gril hľadáte? Potom je čas pozrieť sa na to, čo vám ponúka súčasný trh. Môžete si vybrať medzi variantmi: plynový gril, elektrický gril alebo gril na drevené uhlie. Každá z týchto možností má svoje vlastné špecifiká.

Ideálne riešenie nielen na cesty: Prenosné grily

Tieto grily, ako už ich názov naznačuje, sú naozaj malé. Môžete si vybrať medzi stolovými grilmi, ale aj väčšími variantami, ktoré môžete postaviť voľne do priestoru. Na grilovanie sa najčastejšie používa drevené uhlie. Práve vďaka nemu dostanú potraviny grilovaním typickú chuť a vôňu.

Prenosné grily na drevené uhlie sa ľahko rozpália a u niektorých typov môžete regulovať intenzitu ohňa otváraním a zatváraním vetracích otvorov.

Nevýhodou malých prenosných grilov môže byť skutočnosť, že vzhľadom k použitiu dreveného uhlia môžu produkovať rušivý dym. Preto vždy pamätajte, že sú určené iba do otvoreného priestoru.

 

Záhradný prenosné ohnisko ALBERT s grilom

 

Malé plynové grily

Plynové grily sú obecne ľahšie ovládateľné ako grily na drevené uhlie. Plynové grily sa ľahko zapália a môžete regulovať intenzitu žiarenia. U niektorých typov grilov je možné ovládať každý horák samostatne. Sú tiež vybavené kolieskami pre jednoduchú manipuláciu.

Vďaka tomu, že tuky a tekutiny z potravín nespádavajú na rozpálené uhlie, nevzniká rušivý dym.

Elektrické grily

Elektrické grily vynikajú veľmi jednoduchým ovládaním a údržbou. Sú považované za najzdravšiu variantu grilovania. Na druhej strane niektorí milovníci grilovaných jedál sa sťažujú na absenciu charakteristickej kúrové arómy, ktorú poskytuje drevené uhlie.

Existujú aj malé záhradné ohniská?

Ak máte radi atmosféru pri posekaní pri ohnisku a radi by ste si jednoducho opekali špekáčik, môžete si vybrať záhradné ohnisko. Na trhu nájdete aj také, ktoré sa zmestia do malých záhrad. Tieto prenosné ohniská vám ponúkajú možnosť otvoreného ohňa aj grilovania.

TIP: Vedeli ste, že existujú malé grily, ktoré ponúkajú možnosť aj údenia? Môžete tak grilovať, opekať aj údiť súčasne! Nemusíte robiť kompromisy, ale využiť všetky možnosti ako pri veľkom grille.

Grilovacia sezóna už beží na plné obrátky. Pripojte sa aj vy. Vyberte si malý gril presne podľa svojho gusta a pripravte pre rodinu alebo priateľov neobvyklý obed alebo večierok s grilovaním.

 

 

Nezmeškajte zľavy ani novinky

Mám záujem o odber newsletteru

Zľavy

Výpredaj

Novinky

Odber je možné kedykoľvek odhlásiť