Solárny ohrev bazéna AVENBERG EKO L3000

Kód: 100ZA10003
Na sklade áno
Zvolit velikost:
2,4 m2 5,4 m2
Zvolené parametry: 2,4 m2
119,95 EUR
64,95 EUR

Sdílet s přáteli


Popis
Solárny ohrev bazénu - solárny panel AVENBERG EKO HOBBY L3000

Využite ZDARMA SLUNEČNÚ ENERGIU NA OHREV VÁŠHO BAZÉNU!
Predĺžite tak obdobie použitia bazénu o niekoľko mesiacov a váš bazén až potom dokonale využijete!
Nebudete musieť dlho čakať, než sa samovoľne ohreje voda vášho bazénu!

ORIENTÁCIA Optimálne nasmerovanie je smerom na juh. Mierne vychýlenie je výhodnejšie smerom na západ než na východ. SKLON Optimálny sklon, pri ktorom články dosahujú maximálny výkon, je okolo 45°. Minimálny sklon je 10°. UMIESTNENIE: je dôležité vyhnúť sa tieňom aj miestam s premenlivým slnečným svitom, napr. okolie domov a stromov. V prípade paralelnej inštalácie článkov môže tieniť jeden článok druhému. Pri výbere miesta je treba zohľadniť nebezpečenstvo poškodenia článkov vetrom. Montáž sa vykonáva pomocou nylonových (PP) popruhov na strešnú krytinu, na konštrukciu stojanov alebo debnenie z dreva, umožňujúce umiestnenie na vyvýšené a slnečné miesto. V ojedinelých prípadoch je možné aj položenie solárnych článkov na zem bez podpory. V tomto prípade je potrebné zaistiť články proti mechanickému poškodeniu o ostré predmety a proti vetru.

Parametre:

Dĺžka článku 3 000 mm
Jednoduché pripojenie – pripájacia rúrka s priemerom 32 mm, nepotrebujete obvykle pripájaciu súpravu.
Veľkosť článku 800 x 3 000 mm. Ľahká montáž – pripojenie hadicou k bazénovej filtrácii.

Solárny článok AVENBERG EKO HOBBY je vyrobený z PP, ktorý je stabilizovaný proti UV žiareniu. Konštrukciu solárneho článku AVENBERG EKO HOBBY tvorí špeciálna dutinková doska, ktorá je extrúzne zvarená so zbernou rúrkou pre ľahké prepojenie do systému ohrevu bazénovej vody. Pozor! Ide o kvalitný doskový kolektor – vyrobené v ČR! Obrázok – rez produktu v prílohe. Nejde o produkt podobný čínskym hadicovým nekvalitným systémom! Oválnymi dutinkami dosky prúdi voda z bazénu, ktorú vháňa do systému obehové čerpadlo bazénovej filtrácie. Chladná voda sa pôsobením slnečného žiarenia ohrieva. Využitím bezplatnej energie slnka je možné efektívne, hospodárne a lacno ohrievať vodu vo vašom bazéne, a tým predĺžiť kúpaciu sezónu a zvýšiť kúpací komfort. Použitie solárnych článkov AVENBERG EKO HOBBY zvýši teplotu vody vo vašom bazéne až o 6 stupňov v priebehu sezóny. Možnosť stavebnicového prepojenia viacerých článkov dohromady!
Základné informácie pre inštaláciu solárnych článkov: čerpadlo filtrácie musí byť nastavené na denný režim, pretože v noci fungujú články opačne (dochádza k ochladzovaniu ohriatej vody), potrubný rozvod môže byť z PP, PE alebo PVC materiálu, odporučený prietok je 100 – 250 l/hod/m solárneho článku, dimenzia potrubia: prívod aj odtok d 32 mm.

OCEĽOVÁ KONŠTRUKCIA ANI INÉ PRÍSLUŠENSTVO NIE JE SÚČÁSŤOU BALENIA KOLEKTORA

Návod na obsluhu a montáž v českom jazyku.
Záruka 2 roky.

K tomuto výrobku zákazníci nejčastěji nakoupili

Nezmeškejte slevy ani novinky

Mám zájem o odběr newsletteru

slevy

výprodej

novinky

Odběr je možné kdykoliv odhlásit