Viete, prečo by ste s výberom záhradného grilu nemali čakať až do leta?

16. apríla 2024 ∙ 4 min čítanie

Vôňa grilovaných špecialít, príjemné posedenie v záhrade a chrumkavá kôrka na obľúbenej klobáske či steaku - to všetko si mnohí spájajú s letnou sezónou. Grilovanie je však čoraz obľúbenejšie počas celého roka. Či už sa chystáte na jarnú párty, jesennú tekvicovú grilovačku alebo zimnú grilovačku na snehu, s kvalitným grilom si užijete gastronomické zážitky bez ohľadu na kalendár.

Existuje hneď niekoľko dôvodov, prečo by ste s výberom grilu nemali čakať až do letných mesiacov. Tri, dva, jedna... tu sú:

1. Široký výber a dostupnosť

Pred sezónou máte oveľa väčšiu šancu nájsť gril, ktorý dokonale spĺňa vaše požiadavky. V ponuke je široká škála modelov a značiek, od kompaktných grilov na balkón až po robustné záhradné grily. Zatiaľ čo sa obľúbené modely v lete rýchlo vypredávajú a sú drahé, pred sezónou si môžete vybrať a porovnať rôzne varianty.

2. Možnosť vyskúšať gril predtým, než ho budete potrebovať

Ak si gril zaobstaráte ešte pred príchodom leta, môžete si ho vyskúšať, naučiť sa ho používať a doladiť všetky detaily skôr, než ho budete potrebovať naplno používať. Nielenže si zvyknete na ovládanie a funkcie plynového grilu, ale budete mať aj dostatok času na vykonanie drobných úprav alebo doplnenie príslušenstva, aby ste boli pripravení na začiatok sezóny.

3. Akčné ceny a zľavy

Vo výpredajoch a akciách nájdete skvelé ceny na grily. Môžete ušetriť niekoľko sto eur a získať lacný gril svojich snov za zlomok ceny. Zľavové ponuky sa vzťahujú na všetky typy grilov - plynové, kontaktné, elektrické a grily na drevené uhlie. Stačí si len vybrať, ktorý bude pre vás ten pravý. 

4. Grilovanie nie je len letná zábava

Mnoho ľudí si myslí, že grilovanie je výhradne letná aktivita, ale to je veľká škoda. Grilovať sa dá po celý rok, dokonca aj na jar alebo v zime. S trochou prípravy a správnym grilom si môžete vychutnať lahodné grilované špeciality aj v chladnejšom počasí. Grilovanie na jar a na jeseň má svoje čaro - príjemné teplejšie dni a menej komárov robia grilovanie na terase alebo v záhrade príjemnejším. Zimné grilovanie má síce svoje špecifické nároky na vybavenie, ale s kvalitným, dobre izolovaným grilom a vhodným oblečením môžete aj v chladnejších mesiacoch pripravovať fantastické pochúťky a užívať si príjemnú atmosféru. 

Celoročné grilovanie umožňuje aj väčšiu rozmanitosť jedál - zatiaľ čo v lete prevládajú ľahké, osviežujúce pokrmy, v chladnejších mesiacoch môžete pripraviť výdatnejšie grilované jedlá, ktoré vám dodajú energiu napríklad na boj s jarnou únavou. Okrem toho pravidelné grilovanie počas celého roka môže byť skvelou tradíciou s rodinou a priateľmi, ktorá vám prinesie radosť.

5. Grilovacie akcie a inšpirácie

Mnoho obchodov s grilom organizujú pred sezónou grilovacie akcie, na ktorých si môžete vyskúšať rôzne typy grilov, ochutnať grilované špeciality a získať odborné rady. To vám uľahčí rozhodovanie. A nemusíte sa obávať, že gril bude nečinne stáť v záhradnom domčeku alebo v garáži. Internet je plný receptov a inšpirácií na grilovanie počas celého roka.

Tipy na výber správneho grilu

Už hľadáte svoj favorit na grilovanie? Tieto tipy vám pomôžu pri výbere: 

  • Typ grilu: Existuje niekoľko typov grilov, každý so špecifickými vlastnosťami. Plynové grily sa vyznačujú jednoduchým zapaľovaním a reguláciou teploty, zatiaľ čo grily na drevené uhlie dodávajú grilovaným pokrmom špecifickú dymovú chuť. Kontaktné grily sú ideálne do menších priestorov a na grilovanie steakov, panini a zeleniny. Elektrické grily ponúkajú pohodlné grilovanie bez dymu a plameňov, a preto sú ako jediné vhodné na balkóny a do interiéru.
  • Veľkosť a funkcie: Gril si vyberte podľa počtu osôb, pre ktoré budete grilovať, a podľa požadovaných funkcií. Niektoré grily majú integrovanú udiareň, teplomer, liatinové grilovacie rošty a ďalšie funkcie, ktoré vám uľahčia grilovanie a rozšíria vaše kulinárske možnosti. Vedeli ste, že na grile môžete pripravovať aj pizzu, chlieb alebo naň dokonca položiť panvicu?
  • Cena a dostupnosť: Určite si svoj rozpočet a vyberte si gril, ktorý spĺňa vaše požiadavky a je dostupný aj v aktuálnej ponuke.

S výberom grilu nečakajte na letnú sezónu. Teraz máte väčšiu šancu nájsť ideálny gril za skvelú cenu a užívať si grilovanie po celý rok. Či už preferujete grilovanie na záhrade, na balkóne alebo v interiéri, s kvalitným grilom a trochou fantázie si užijete gastronomický zážitok s priateľmi a rodinou bez ohľadu na počasie.

Nezmeškajte zľavy ani novinky

Mám záujem o odber newsletteru

Zľavy

Výpredaj

Novinky

Odber je možné kedykoľvek odhlásiť