Hľadáte ideálny darček pre babičku alebo dedka? Potešte ich relaxačným kreslom

19. decembra 2023 ∙ 4 min čítanie

Vreckovky, ponožky, sveter, knihy a krížovky. Máte pocit, že vám dochádzajú nápady na darček pod stromček pre starých rodičov? Vyskúšajte tento rok iný, praktickejší nápad. Verte, že darček, ktorý im urobí radosť a zároveň pomôže pri oddychu, je tou správnou voľbou.

 

 

Hľadáte darček pre babičku a dedka

Naši starí rodičia si zaslúžia len to najlepšie. V súčasnosti je na trhu množstvo pomôcok a vychytávok pre seniorov, ktoré im môžu výrazne uľahčiť každodenný život. Či už potrebujú pomoc s pohybom, hľadajú spôsob, ako si oddýchnuť alebo sa zohriať, vždy sa nájde darček, ktorý je ten pravý.

Poďme sa spoločne pozrieť na niekoľko tipov, ktoré urobia radosť babičke, dedkovi a pravdepodobne aj zvyšku rodiny:

Pohodlné relaxačné kreslo nielen pre starých rodičov

Nielen seniori ocenia kvalitné relaxačné kreslo na oddych a sledovanie televízie. Dávajte si záležať na tom, aby poskytovalo maximálne pohodlie. Ideálne sú kreslá s manuálnym alebo elektrickým polohovaním. Výber konkrétneho typu by mal byť prispôsobený obdarovanému. Uprednostnil by masážne kreslo alebo klasickejšie, v ktorom sa dá aj hojdať?

Čo treba zvážiť pri výbere relaxačného alebo masážneho kresla?

Materiál poťahu. Na trhu nájdete kreslá potiahnuté rôznymi materiálmi, ako je koža alebo odolné textílie či mikrovlákno. Kreslo by malo nielen štýlovo ladiť s priestorom, ale malo by byť aj ľahko umývateľné.

Polohovateľnosť operadla, sedadla a opierok. Ak sa v kresle chystáte skutočne relaxovať, je dôležité, aby sa vám alebo obdarovanému mohlo skutočne prispôsobiť. Preto sa pred kúpou pozrite, ako sa dá kreslo polohovať a aké pozície ponúka.

Stabilita a bezpečnosť. Relaxačné kreslo by malo byť stabilné vo všetkých polohách, vhodné sú aj protišmykové nožičky. Môžete si vybrať aj modely s podnožkou, ktorá je zvlášť.

Zaujímavosť: Obľúbené sú masážne kreslá, ktoré stimulujú prekrvenie chrbta a nôh. Niektoré modely dokonca ponúkajú možnosť vyhrievania.

Existuje aj riešenie, ak vaši starí rodičia patria medzi tých, ktorí veľa nesedia alebo trávia čas skôr za pracovným stolom ako pred televízorom. Vyberte si ergonomickú pracovnú stoličku, vďaka ktorej ich už nebudú trápiť bolesti chrbta.

Teleskopická palica dodáva istotu pri krokoch

Teleskopická palica je nepostrádateľnou pomôckou pre seniorov, ktorí majú problémy so stabilitou alebo rovnováhou alebo sa chcú pri chôdzi cítiť bezpečnejšie. Palica im poskytne oporu a istotu pri chôdzi v takmer akomkoľvek teréne.

Na čo si treba dať pozor pri výbere palice?

Pevnosť a odolnosť. Venujte pozornosť materiálu, z ktorého je palica vyrobená. Mala by byť ľahká, ale zároveň pevná. Ideálny je napríklad hliník. 

Ergonómia. Palica by mala padnúť do ruky a byť celkovo pohodlná pre osobu, ktorá ju používa. Preto myslite aj na ergonómiu rukoväte pre pohodlný úchop.

Nastaviteľná výška. Teleskopická palica by mala byť výškovo nastaviteľná a vybavená protišmykovou gumovou pätkou.

TIP: Skladacia palica do vrecka a kabelky. Skladacie palice sú praktickou alternatívou teleskopických palíc. Po zložení sa zmestia do vrecka alebo kabelky. Po rozložení poskytujú potrebnú oporu, ale na rozdiel od teleskopických sa zvyčajne nedajú výškovo nastaviť. Sú preto ideálne na príležitostné použitie.

Zahreje aj v najväčšej zime: elektricky vyhrievaná vesta

Elektricky vyhrievané vesty sa používajú na zahriatie tela a udržanie teploty v chladnom počasí. Fungujú na základe tenkých vyhrievacích článkov všitých do vnútornej vrstvy vesty, ktoré sú napájané malou batériou. Pri výbere elektrickej vesty je dobré pozrieť sa na výkon vyhrievania (vo wattoch), počet vyhrievacích zón, odolnosť voči vode, čas prevádzky na jedno nabitie a možnosti nastavenia teploty. Dôležitý je aj príjemný materiál a babičky bude zaujímať aj farba a štýl.

Kvalitná vesta by mala mať regulovateľný termostat, automatické vypnutie po dosiahnutí nastavenej teploty a bezpečnostný systém proti prehriatiu. Dôležité je aj vybrať si správnu veľkosť, aby bola pohodlná. Niektoré typy majú dokonca diaľkové ovládanie.

TIP: Na trhu sú aj vyhrievané ponožky, návleky na ruky a nákrčníky.

Ďalšie tipy na darčeky pre starých rodičov

Stále ste medzi tipmi na darčeky nenašli to pravé? Nebojte sa povoliť uzdu svojej fantázii. Starých rodičov poteší náradie alebo záhradní pomocníci, babičky zase kvetináče a iné záhradné dekorácie. A ak ich chcete naozaj prekvapiť, zabaľte im pod stromček (nie doslova) nový gril s udiarňou.

Nezmeškajte zľavy ani novinky

Mám záujem o odber newsletteru

Zľavy

Výpredaj

Novinky

Odber je možné kedykoľvek odhlásiť