6 tipov na skvelé príslušenstvo k bazénu

29. mája 2023 ∙ 5 min čítanie

Ste hrdým majiteľom záhradného bazénu? Pozrite sa, aké bazénové príslušenstvo by vám nemalo chýbať pre dokonalé kúpanie.

6 tipov na príslušenstvo k bazénu, ktoré by vám nemalo chýbať

Strávite pri záhradnom bazéne takmer celé leto? Ak si chcete plávanie naozaj užiť do posledného tónu, prinášame vám tipy na zaujímavé a užitočné vychytávky.

Príslušenstvo k bazénu nie je len filtrácia.

Každý bazén potrebuje kvalitnú a funkčnú bazénovú technológiu. To je jasné! Viete však, že si môžete kúpanie ešte viac zpříjemniť? Pořiádte si vhodné príslušenstvo k záhradnému bazénu.

Slnečný sprchovací kút Predtým, ako vstúpite do verejného bazéna, príde vám prirodzené umyť sa pod sprchou. To isté by ste mali robiť aj pri záhradných bazénoch. Vďaka tomu si zo seba zmyjete nečistoty, ale aj zvyšky opaľovacieho krému. Slnečný sprchovací kút vás navyše nebude okrem počiatočnej investície skoro nič stáť. Voda sa ohrieva slnečnými panelmi. Dnes sú navyše k dispozícii sprchovacie kúty veľmi zaujímavého dizajnu, ktoré sa stanú dekoráciou vášho záhradného priestoru. Ľahko s nimi manipulujete. Niektoré typy slnečných sprchovacích kútov nemusíte ani kotviť. Takže keď sprchovací kút zrovna nepotrebujete, jednoducho ho môžete umiestniť napríklad do záhradnej chatky alebo do garáže.

Solární sprcha Planet Pool Menorca 2                                                                                                                                                                     Solárna sprcha Planet Pool Menorca 2

 

Solárne ohrev bazéna

Slnečný ohrev bazéna Občas počasie kúpaniu príliš neprialo a voda v bazéne sa ohrievala pomaly. Tento problém vám pomôže vyriešiť nenahraditeľné príslušenstvo k bazénu v podobe slnečného ohrevu bazéna. Stačí ho pripojiť k bazénu a o všetko ostatné sa postará slnko. Jeho prevádzka vás tak nič nestojí a voda v bazéne bude mať rýchlejšie teplo. Správny slnečný ohrev si vyberte s ohľadom na veľkosť bazéna - hodí sa pre tie nadzemné aj pre zapustené do zeme. Pri jeho získavaní len počítajte s tým, že zaberie nejaké miesto v okolí bazéna.

Bazénový vysávač Čistenie nikoho príliš nebaví. A to ani v prípade, keď upratujete záhradný bazén. Prácu vám uľahčí bazénový vysávač. Odbúra väčšie aj menšie nečistoty, vysaje dno bazéna aj jeho steny. Dnes na trhu nájdete aj robotické vysávače, o ktoré sa takmer nemusíte starať.

Automatický vysavač Planet Pool Orca

                                                                                                                                                                                     Automatizovaný vysávač Planet Pool Orca

Zastrešenie bazénu

Zastrešenie bazéna Máte zapustený záhradný bazén a premýšľate, ako si predĺžiť kúpaciu sezónu? Ideálnym riešením je v tomto prípade zastrešenie bazéna. Vybrať si môžete z nekonečného množstva variácií, typov, farebných prevedení atď. Už záleží len na vás, či si vyberiete nízke zastrešenie, ktoré nebude rušiť vzhľad záhrady, alebo naopak zastrešenie, pod ktorým môžete aj chodiť. Zastrešenie sa jednoducho ovláda - buď manuálne alebo pomocou elektrického pohonu. Okrem udržiavania teplej vody v bazéne ju chráni pred nečistotami a znižuje riziko pádu do vody (deti, veci, domáce aj divoké zvieratá).

Máte nadzemný bazén? Aj v tomto prípade sa hodí použiť zakrytie na bazén. Krycí plachty na bazén vám uľahčia nielen čistenie, pretože do bazéna vám nepadá listie ani iné nečistoty, ale fungujú aj ako bezpečnostné opatrenie proti pádu domácich miláčikov alebo detí. A pretože sú krycie plachty väčšinou tmavej farby, pohlcujú svetelné žiarenie a pomáhajú ohriať vodu v bazéne. Sú ideálne aj pre zimné zakrytie bazéna.

Protiprúd Chceli by ste si v bazéne aj športovať, ale nemáte dostatočné miesto (alebo financie) na pořízenie skutočne veľkého bazéna? Aj v tomto prípade sa dá na taký problém ľahko vysporiadať - pomocou protiprúdu. Jednoducho povedané, ide o zariadenie, ktoré vás tlačí proti vode. Môžete si zvoliť aj intenzitu protiprúdu. Máte tak istotu, že si aj v malom bazéne dáte riadne zabrať.

Ak plánujete bazén, je vhodné pri jeho realizácii už počítať s protiprúdom, pretože býva súčasťou technického vybavenia. Nemusíte však byť zúfalí ani v prípade, že máte bazén už dlho postavený. Existujú zavesené varianty, ktoré nevyžadujú žiadny zásah do konštrukcie bazéna.

Osvetlenie S osvetlením bazéna si môžete doslova pohrať. Veľmi moderné a žiadané sú rôzne LED pásky, ktoré sa dajú inštalovať nielen okolo bazéna, ale aj na jeho okraje. Existujú aj svetlá, ktoré sa inštalujú priamo pod vodu (do stien alebo dna bazéna) a najmä pri nočnom kúpaní vytvárajú jedinečnú atmosféru. Vďaka farebným krytom si môžete vodu v bazéne aj zaujímavo "obarviť".

Hľadáte menej náročnú možnosť? Kúpte si špeciálne plávajúce svetlá. Vyrábajú sa v rôznych dekoroch (lekníny, guľové atď.). Stačí ich len nechať plávať na hladine. Osvetlenie pri bazéne nie je len príjemné, ale zvyšuje aj bezpečnosť.

Zdá sa vám, že vám niečo ešte chýba k dokonalosti? Potom si môžete svoj bazén vylepšiť rôznymi vodopádmi, vírivkou, šmykľavkami a pri dostatočnej hĺbke aj skokanským mostíkom. Máte teda istotu, že v lete sa nemusíte vzdialiť z domu ani na krok, a pritom sa určite nebudete nudiť vy ani vaša rodina.

 

Nezmeškajte zľavy ani novinky

Mám záujem o odber newsletteru

Zľavy

Výpredaj

Novinky

Odber je možné kedykoľvek odhlásiť