Kam uložiť záhradné náradie? Ideálne na jednom mieste

10. května 2023 ∙ 4min čtení

Na prácu v záhrade potrebujete veľa vecí. Ako sa hovorí v jednom známom českom filme: rýľ, motyku, záhradné koleso, hrable, záhradné nožnice, kosačku, ale aj kvetináče, hnojivo a zoznam by mohol pokračovať. Kde však uložiť všetko záhradné náradie?


Všetko na jednom mieste: domček na náradie


Práca v záhrade je veľmi rôznorodá a počas roka je potrebných mnoho rôznych druhov záhradného náradia. Ak sa však všetko povaľuje v záhrade bez prehľadného uskladnenia, celý priestor bude vždy vyzerať neusporiadane a neusporiadane, nech sa snažíte akokoľvek. Často sa tiež stáva, že práve keď niečo hľadáte, nie je to nikde k nájdeniu. Preto je ideálne mať všetko na jednom mieste. Kde teda skladujete svoje záhradné náradie?


Ak to priestor vo vašej záhrade umožňuje, zaobstarajte si domček na náradie, inak nazývaný záhradný domček. Aj v tom najmenšom z nich pohodlne uskladníte kosačku a potrebné náradie. Ak sa rozhodnete pre väčšiu verziu, získate dostatok úložného priestoru. Môžete doň umiestniť aj bicykel, gril, záhradný nábytok a ďalšie nevyhnutné veci. V tých najväčších môžete pohodlne zaparkovať aj svoje auto, čím nahradia funkciu garáže.

Aký domček na náradie si vybrať?

Záhradné domčeky sa vyrábajú v rôznych prevedeniach, ktoré závisia od zvoleného materiálu, ale aj od odtieňa. Vyberte si domček na náradie, ktorý sa hodí k celkovému vzhľadu záhrady a nezasahuje do priestoru. Aké sú možnosti pri výbere záhradného domčeka?


- Drevené záhradné domčeky. Ich kúpa alebo vlastnoručná stavba je drahšia ako ostatné možnosti. Na druhej strane drevo vyzerá v záhrade prirodzene, je prirodzené a neruší. Tieto domčeky sa dajú využiť nielen ako úložný priestor, ale sú vhodné aj na zariadenie v štýle "opravovňa" alebo miesto na prenocovanie návštev, domček na hranie pre deti atď. Majte na pamäti, že drevené domčeky si vyžadujú každoročné ošetrovanie, aby drevo vydržalo dlhé roky.

- Naproti tomu plechové a plastové domčeky sú určené predovšetkým na náradie a čisto ako úložný priestor. Vyznačujú sa dobrým pomerom ceny a kvality. Ich obstaranie nie je také drahé a ich montáž je veľmi jednoduchá. Stačí postupovať podľa priloženého návodu a v priebehu niekoľkých hodín domček stojí. Na výber je veľké množstvo veľkostí, ako aj odtieňov. Navyše sa o tieto domčeky na náradie nemusíte vôbec starať, nevyžadujú si žiadnu špeciálnu údržbu. Napriek tomu sa vyznačujú dlhou životnosťou a odolnosťou voči poveternostným vplyvom a hrdzaveniu.
 

 

 

 

Ako usporiadať náradie v záhradnom domčeku alebo garáži?

Aby ste mali v skrinke na náradie poriadok a aby ste vždy všetko našli, mali by ste myslieť aj na jej vnútorné usporiadanie. Kovové a plastové domčeky na náradie nie sú vhodné na zabudovanie políc a iných predmetov do stien. Tie sú príliš tenké. Preto je dobrou voľbou zaobstarať si kovový regál s vysokou nosnosťou.

Nechajte si však v domčeku priestor na uloženie väčších predmetov na spevnenej podlahe. Medzi ne patrí kosačka na trávu, ale aj záhradný gril, vrecia so zeminou, postrekovače a ďalšie. Preto je dobré si všetko naplánovať ešte pred kúpou boxu na náradie, aby sa nestalo, že budete mať menší box na náradie a ešte vám zostane veľa náradia a nebudete ho mať kam dať.

Organizácia: práca a náradie

Máte na záhrade dielňu, kde pracujete s drevom, opravujete všetko, čo vám príde pod ruku, alebo máte inú dôležitú prácu? Aby ste mali všetko po ruke a nestratila sa ani jedna skrutka, je dobré umiestniť menšie diely do plastového organizéra. Ten zároveň ponúka možnosť upraviť priehradky a prispôsobiť ich veľkosť vašim potrebám.


Ak chcete mať vo svojom ponku poriadok alebo si občas potrebujete vziať náradie so sebou, jedna z týchto možností je ideálna:

- Kufrík na náradie. Skrutkovače, kliešte, pilníky, kľúče a iné väčšie náradie pohodlne uložíte do úložného priestoru pod výsuvnou priehradkou určenou na menšie kusy. A keď práve nepracujete, môžete si do nej uložiť veci, ako napríklad rybárske náradie.

- Úložný box na náradie. Tento domček, ktorý bol pôvodne navrhnutý na uskladnenie košov, je ideálny aj na uskladnenie rôzneho záhradného náradia, ak máte málo miesta. Je vyrobený z pozinkovanej ocele a dá sa uzamknúť. Vďaka dvojitým dvierkam a otváraciemu veku sa s boxom ľahko manipuluje.

Tiež máte pocit, že sa okolo vás veci len hromadia? Urobte si poriadok vo svojej záhrade a zaobstarajte si domček na záhradné náradie. Vždy budete vedieť, kde nájdete svoje záhradné náradie, a navyše sa vám po udržiavanej záhrade nebude nič váľať.

 

Nezmeškajte zľavy ani novinky

Mám záujem o odber newsletteru

Zľavy

Výpredaj

Novinky

Odber je možné kedykoľvek odhlásiť