Altánok, pergola či markíza? Tipy pre vašu terasu!

27. apríla 2022 ∙ 3 min čítanie

 Moderná pergola

 

- toto vonkajšie posedenie dokáže byť oázou pokoja, alebo centrom akékoľvek párty.

Pokiaľ túžite po odpočinku s kávou a obľúbenou knihou je vhodné pergolu doplniť o zástenu, ktorá vám zaistí dostatok súkromia. Príjemný oddych v tieni tiež zaistí markíza či zastrešenie terasy.

Poďme sa teraz pozrieť na jednotlivé možnosti, ktoré sú na našom trhu zaujímavé.

Slnečné leto v pergole

Stavba pergoly nemusí byť vôbec zložitá. Dnes sa na trh dodávajú stavebnice, ktoré ľahko zložíte doma so svojim partnerom. Vonkajšie pergoly sa najčastejšie vyrábajú z dreva, avšak stále častejšie sú na našich záhradách vidieť moderné hliníkové pergoly, ktoré vďaka svojej praktickosti a práve jednoduchou montážou stále stúpajú v obľube našich zákazníkov. Hliníkové pergoly je možné ľahko doplniť o bočné zakrytie, ktoré vám poskytne ochranu v prípade nepriaznivého počasia.

Absolútnym hitom posledných rokov je bioklimatická pergola. Vďaka aktívnym lamelám sa bioklimatické pergoly dokážu prispôsobiť každému počasiu. Pergola sa dokáže prispôsobiť vašim potrebám a prepustí dostatok prirodzeného svetla do vnútra pergoly, alebo sa zmení zatienenie v prípade nepriazne počasia.

Markíza nevyhnutný doplnok každého rodinného domu.

Vytúžený tieň nám prinášajú práve vonkajšie markízy. Výsuvná markíza je neuveriteľne praktická a dokáže zatieniť presklenú výklad tak aj vašu terasu doma či v kaviarni.

Najlacnejšie markízy sú kĺbové, ovládajú sa pekne ručne pomocou kľučky. Pokiaľ vás teda zastihne dážď skôr pár kvapiek schytáte. Niekedy sa jej prezýva aj balkónová markíza to vychádza z jej najčastejšieho využitia.

Kazetová markíza je najlepšou alternatívou k zastrešeniu terás, odtieneniu francúzskych okien. Tieto elektrické markízy je možné ovládať ako ručne, tak aj motorom. Navyše majú diaľkové ovládanie a tak prinášajú všetok komfort, ktorý očakávate. Naozaj luxusné modely majú aj vstavané LED osvetlenie. Tieto dizajnové markízy sa stanú neoddeliteľnou súčasťou a ozdobou vašej terasy.

Zástena vytúžená ochrana pred slnkom i zvedavým okom suseda

 

Vonkajšie zásteny prinášajú ochranu pred slnkom i vetrom a tak sú vhodné na relaxáciu nielen za horúceho dňa. Zvislá zástena je vhodná na odtienenie pergoly, balkóna či terasy. Vďaka kazetovému systému ju ľahko pomocou kľučky zasuniete a môžete si užívať nerušený výhľad.

Bočné zásteny sú zase vhodné k bazénom a na terasy, vďaka pružinovému mechanizmu ju veľmi ľahko a rýchlo rozbalíte aj zabalíte. Táto záhradná zástena ideálne odtieni slnko, zaistí závetrie alebo zaistí toľko cenené súkromie pri vašom odpočinku.

Nezmeškajte zľavy ani novinky

Mám záujem o odber newsletteru

Zľavy

Výpredaj

Novinky

Odber je možné kedykoľvek odhlásiť