Kutila aj záhradkára poteší sekera na drevo

20. decembra 2023 ∙ 4 min čítanie

Hľadáte praktické darčeky, ktoré potešia kutila alebo záhradkára? Zabaľte im sekeru na drevo, záhradné náradie alebo multifunkčný vozík.

Čo pod stromčekom poteší záhradkárov a kutilov? Skúste sekeru na drevo!

Blížia sa Vianoce a vy premýšľate, čím tento rok potešiť svojich blízkych? Namiesto tradičných ponožiek alebo ďalšej fľaše drahého alkoholu skúste tento rok praktický darček, ktorý poteší každého kutila alebo záhradného nadšenca.

Čo poteší domácich kutilov aj záhradkárov?

Ak váš manžel, dedko, kamarát alebo strýko trávi veľa času v dielni, ktorá je jeho kráľovstvom, určite mu urobíte radosť niečím, čo môže využiť. A rovnako tak, ak vaši blízki milujú starostlivosť o záhradu. A čo si zaobstarať? Nuž, v prvom rade veľký stromček, aby sa vám tam všetky tie darčeky zmestili...

Multifunkčný vozík

Skvelý nielen na prevoz materiálu v dielni alebo v garáži, ale aj ako praktický pomocník. Možno naň naložiť aj materiál zo záhrady, drevo alebo náradie. Vybrať si môžete z multifunkčných vozíkov rôznych veľkostí, s výklopnými bočnicami alebo korbou z drevotriesky. Multifunkčný vozík je veľmi praktická pomôcka do domácnosti, na chatu alebo chalupu. Ide o vozík s väčšou plochou, ktorý má pevnú konštrukciu z kovových trubiek s veľkými kolesami na ľahkú manipuláciu aj v nerovnom teréne.

Vďaka sklopným bočniciam možno na vozík naložiť väčšie predmety bez rizika skĺznutia. Vozíky sú zvyčajne vybavené odnímateľnou prepravkou alebo boxom na prepravu menších predmetov. Môžu byť vybavené aj držiakmi na náradie, hákmi na tašky a ďalšími užitočnými prvkami. Multifunkčný vozík je vhodný na presun nákupu, záhradkárskych potrieb, palivového dreva alebo iných predmetov, ktoré je potrebné prepraviť z miesta na miesto. A je tiež skvelý i vtedy, ak chcete povoziť svoje ratolesti.

Náradie a príslušenstvo

Každý kutil to pozná. Tu skrutka, tam matica, skrutkovač, hmoždinka... preto sú jedným z obľúbených darčekov rôzne úložné boxy, škatule alebo steny. Vďaka tomu sa ani ten najmenší klinec nezatúla tam, kam by nemal.

Plastové organizéry na skrutky

Plastové úložné systémy sú veľmi užitočnou pomôckou na uskladnenie a usporiadanie drobného kovového materiálu. Tieto plastové boxy alebo zásuvky majú veko s priehradkami, ktoré sú rozdelené podľa veľkosti skrutiek, matíc a iných súčiastok.

Vďaka prehľadnému úložnému systému v organizéri môžete oveľa rýchlejšie nájsť potrebnú skrutku alebo iný diel. Plastové organizéry bývajú odolné voči nárazom a chránia drobný materiál pred stratou alebo poškodením. Sú k dispozícii v rôznych veľkostiach a prevedeniach, aby vyhovovali potrebám domácich majstrov, remeselníkov a profesionálnych dielní.

A ak máte naozaj vášnivého kutila, určite uvíta veľký závesný systém do dielne na stenu. Obsahuje množstvo malých priehradiek, v ktorých si každá súčiastka nájde svoje miesto.

Sekeru na drevo uvíta každý

Kvalitná sekera na drevo je vždy vítaným darčekom pre kutilov a záhradkárov. Pri práci v záhrade alebo na chate sa spoľahlivá sekera hodí na štiepanie palivového dreva, na výrobu alebo opravu drevených konštrukcií a existuje mnoho ďalších príležitostí. Ideálna je sekera s odolnou drevenou alebo plastovou rukoväťou a kovanou hlavicou.

Hlavica by mala byť precízne kalená, aby dlho držala ostrie a ľahko sa s ňou pracovalo. Ak chcete obdarovať skúsenejšieho kutila, vyberte sekeru s dlhšou rukoväťou a ťažšou hlavicou na razantnejšie údery. Pre začiatočníkov je vhodnejšia menšia sekera s kratšou rukoväťou. Kvalitná sekera vydrží dlhé roky a každý, manuálne zručný človek takýto darček ocení.

Aké ďalšie záhradné náradie urobí radosť?

Okrem kvalitnej sekery záhradkári ocenia aj ďalšie užitočné záhradné náradie. Hodiť sa budú napríklad záhradné nožnice na strihanie rastlín, kríkov a stromov. Môžete si kúpiť univerzálne záhradnícke nožnice s robustnými čepeľami alebo špecializované nožnice na strihanie viniča. Užitočné sú aj kvalitné záhradnícke rukavice, ktoré ochránia vaše ruky pri práci s tŕňmi a drsnými konármi.

Ďalším dobrým darčekom je záhradný kolieskový vozík na prepravu rastlín, substrátov a náradia po záhrade. Na pomoc pri pletí záhonov možno darovať rôzne záhradné náradie, ktoré uľahčí aj hlbšie obrábanie pôdy. Záhradkári ocenia aj kvalitné hrable, motyky a iné ručné náradie. Každé záhradné náradie z kvalitnej ocele bude praktickým darčekom, ktorý ocení.

 

Už ste si vybrali? Ak ešte nie ste si istí, preskúmajte naše kategórie. V každej z nich nájdete množstvo praktických a užitočných darčekov, ktoré sa v rukách záhradkárov a kutilov rozhodne nestratia.

 

 

Nezmeškajte zľavy ani novinky

Mám záujem o odber newsletteru

Zľavy

Výpredaj

Novinky

Odber je možné kedykoľvek odhlásiť